Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Özel gereksinimli Öğrencilerin Velileri ile Buluştu

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk, özel gereksinimli öğrencilerin velileri ile buluştu…

Aileler hem salgın sürecine hem de sonrasına ilişkin önerilerini iletti. Okullarını, öğretmenlerini çok özleyen çocukların da Bakanımızdan bazı istekleri vardı.

Eskişehir’den Malatya’ya, Sivas’tan Trabzon’a Türkiye’nin dört bir yanındaki özel çocukların ebeveynlerinin katıldığı toplantıda, aileler isteklerini, sıkıntılarını, umutlarını Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk ile paylaştı.
“Hepiniz çok özel çocuklarla çok özel bir hayatı yaşıyorsunuz.” diyerek söze başlayan Bakanımız, ailelerin yaşantısını kolaylaştırabilmek, özel çocukların daha iyi eğitim hizmeti alabilmesini sağlamak için ellerinden geleni yapmaya gayret ettiklerini ifade etti.

Özel gereksinimli çocuklar için bugüne kadar birçok yayının paylaşıldığını, “Özelim Eğitimdeyim” adlı bir mobil uygulamanın hayata geçtiğini, TRT EBA TV’de özel eğitim kapsamındaki çocuklar için ayrı bir kuşak hazırlandığını hatırlatan Bakanımız, “Özel Çocuklarımızla Eğlenceli Etkinlikler Takvimi” adlı kitabı da ilk kez burada konuklarına gösterdi.

Toplantıda Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK beraberinde Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Nezir GÜL, Genel Müdürlüğümüz Daire Başkanları, toplantıyı organize eden Program ve Materyaller Daire başkanlığı personeli de hazır bulundu. Bu anlamda tüm Bakanlık ve ilgili Genel Müdürlük birimleriyla salgın süreci sonrasında özel çocukların eğitim ihtiyaçlarına ilişkin büyük bir çalıştay hazırlığının sürdürülmekte olduğu bilgisini paylaşan Bakanımız, normalleşme sürecinde okula uyumu kolaylaştırmak için de özel bir çalışmadan söz etti. Bakanımız sözlerini şöyle sürdürdü: “Özel eğitim alanında, öğretmenlerimizin yeni yaklaşımlara uyum sağlaması ile ilgili çocuklarımızın uyumu ile ilgili çok büyük hazırlıklarımız var. Dünya çapında akademisyenlerle çalışıyoruz. Görüş alışverişi yapıyoruz.

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

×

Bir Şeyler Ara